Rekordzistka wśród simentali - SIWA z Prejłowa!

W majowym wydaniu miesięcznika "Hodowla i Chów Bydła" ukazał się artykuł na temat najbardziej wydajnej krowy rasy simentalskiej w roku 2017. Laureatką okazała się krowa SIWA z gospodarstwa Adama Pontusa w Prejłowie, którą firma K.I.SAMEN Polska Sp. z o.o. dostarczyła do jego obory w 2011 roku jako jałówkę. Krowa SIWA w 2017 roku, będąc w 4. laktacji, mogła poszczycić się średnią wydajnością 14 436 kg mleka, o zawartości tłuszczu 481 kg, białka 408 kg i ogółem suchej masy 949 kg. SIWA aż o 1000 kg mleka zdeklasowała pozostałe krowy ze swojej rasy, które zakwalifikowały się do grona najbardziej wydajnych!

Hodowca Adam Pontus od wielu lat ściśle współpracuje ze stacją K.I.SAMEN zarówno w zakresie materiału hodowlanego, jak i nasienia buhajów. W hodowli nie używa nasienia seksowanego, ponieważ dzięki wysokiej zacielalności krów posiada wystarczającą ilość jałówek na remont stada, a byczki sprzedaje, dzięki czemu ma dodatkowy zysk. Skuteczność krycia w gospodarstwie w Prejłowie to 1,2 dla jałówek i 1,8 dla krowy. 

Pełny artykuł znajduje się w linku "Simentalska mleczarnia".

Stacja K.I.SAMEN Polska oferuje hodowcom wysokiej jakości nasienie po buhajach wytestowanych konwencjonalnie (na córkach), a w słomce umieszcza 20 milionów plemników, co przekłada się na dużo wyższą zacielalnoć krów w stadzie. Stacja posiada największą na świecie ofertę nasienia buhajów HF odmiany czerwono-białej oraz bardzo bogatą ofertę nasienia buhajów rasy simentalskiej.

Stacja posiada również w ciągłej ofercie doskonałe zwierzęta hodowlane z najlepszych europejskich obór.

Zapraszamy do współpracy!


Copyright © Kisamen, wszelkie prawa zastrzeżone

web design: www.corsario.pl