Promocja buhajów przyszłośći!

W skład pakietu wchodzi 10 porcji mrożonego nasienia buhaja FLOYD i 10 porcji nasienia buhaja BLACK VELVET.

Cena pakietu to tylko 800 zł netto.You Tube FLOYD

You Tube FLOYD to urodzony w lutym 2010 roku syn buhaja Supreme, o poszukiwanym kodzie aAa 651. FLOYD jest specjalistą jeśli chodzi o życiowe wydajności mleczne swoich córek, ku wielkiemu zadowoleniu hodowców. Ze strony matczynej ma w rodowodzie rodzinę Florianne.  

Córki buhaja FLOYD charakteryzują się:

  • doskonałym pokrojem, świetnymi wymionami oraz bardzo dobrymi nogami i racicami (średnia ocena za pokrój jego córek to 82 punkty);
  • wysoką zawartością suchej masy w mleku;
  • bardzo korzystnym kodem aAa – 651;
  • łatwymi, bezproblemowymi wycieleniami  przez co są bardzo mile widziane w dużych stadach.


FLOYD przekazuje swoim córkom gen białka beta-kazeiny A2/A2 przez co ich mleko jest bardzo cenione i poszukiwane przez mleczarnie. Ojciec Floyda – Supreme pochodzi z dobrej holenderskiej rodziny. Jest buhajem, który córkom przekazuje dobry eksterier (średnia ocena to 113 punktów), obniża zawartość komórek somatycznych w mleku, poprawia płodność oraz wydłuża okres użytkowania krów.


Linia matczyna buhaja FLOYD – Florianne

Hodowca Bart Buis z południowoholenderskiej prowincji Someren posiada tę niezwykłą linię Florianne w swojej oborze już od ponad 40 lat! Ciekawy szczegół: jako 10-letni chłopiec dostał na urodziny cieliczkę Florianne rasy czerwony Blaarkop. Po 40 latach i wiele generacji później ćwierć jego obory to krowy pochodzące od tej krowy. Matka buhaja FLOYD – Florianne 49, babcia Florianne 41 i prababcia Florianne 33 dzięki swoim cechom użytkowym bardzo przyczyniły się do rozwoju populacji HF. Twórca linii Florianne opisuje krowy z niej pochodzące jako łatwe w obsłudze, bardzo płodne, mleczne, z wysoką zawartością suchej masy w mleku. Są to krowy z własnym charakterem, osiągają przy tym bardzo wysokie życiowe wydajności mleczne. Przykładem może być prababka Floyda – Florianne 33, która była szefową krów w oborze i cieszyła się wielkim respektem z ich strony. Natomiast matka Floyda – Florianne 49 zawsze jako pierwsza opuszczała oborę udając się na pastwisko, pozostałe krowy kroczyły za nią. K.I.SAMEN posiada z tej linii jeszcze jednego buhaja: You Tube Campari - syna Curtisa i krowy Florianne 33 (babki Floyda). Pierwsze jego córki są od niedawna w produkcji.
Weggelhorster Black Velvet

Najbardziej charakterystyczną cechą buhaja Weggelhorster Black Velvet (Prince x Advance x Gentry) jest jego rodowód. Zawiera  on w sobie kompletnie nowe linie hodowlane dlatego Black Velvet zaliczany jest obecnie do najlepszych outcross-owych buhajów.

Ojciec buhaja Black Velvet - Prince (Britt x Mtoto) należy do wiodących buhajów hodowli włoskiej  ze względu na bardzo korzystny garnitur genowy. Ten świetny „jałówkowy” buhaj daje córki o dobrej wydajności mlecznej i mocnym eksterierze, z dobrymi wymionami oraz mocnymi nogami i racicami. Są one długowieczne i bardzo płodne.

Linia matczyna buhaja BLACK VELVET - Dirndel

Krowy w linii matczynej Dirndel również wyróżniają się pod względem tych cech, dzięki temu osiągają bardzo wysokie życiowe produkcje (z wysoką zawartością białka w mleku). Black Velvet może pochwalić się 5 generacjami krów, które bez problemu skończyły przynajmniej 6 laktacji. Charakteryzują się bardzo dobrym eksterierem (VG lub EX) i są szczególnie płodne. Ich życiowe produkcje są bardzo wysokie. Najwyższą produkcję życiową osiągnęła Dirndel 24 (EX 90), która właśnie przekroczyła 100 tys. kg mleka. Należy do czołówki światowej klasy. Jest szczególnie płodna i niezwykle pożądana jako krowa hodowlana. Jej laktacje są na bardzo wysokim poziomie (średnia ocena to 127 punktów). Jest przyrodnią siostrą znakomitego buhaja Santana, a do jej doskonałego potomstwa należy między innymi córka z buhajem Shottle – Dirndel 27 (EX 90) oraz z buhajem Garrison – Dirndel 29 (VG 85) i Dirndel 30 (VG 87). Wszystkie trzy zakończyły laktacje z więcej niż 3,55% białka w mleku i bardzo wysokimi wycenami. Dirndel 24 osiągnęła jeszcze więcej: w 2005 roku została drugą najlepszą krową hodowlaną w Holandii, a w 2007 roku została uznana przez fachowy holenderski magazyn Melkveemagazine za najlepszą  „wydajnościową” krowę roku. 


 

 Copyright © Kisamen, wszelkie prawa zastrzeżone

web design: www.corsario.pl