NRM 2014 jest już za nami… To była znakomita impreza!

Już miesiąc wcześniej nasi specjaliści ze stacji K.I.SAMEN b.v. zabrali się do poszukiwania i przygotowywania krów mających wziąć udział w pokazie grup hodowlanych, a tydzień przed NRM rozpoczęły się przygotowania w zakresie promocji. Aż w końcu 27 czerwca nastąpiło otwarcie NRM w holenderskim Zwolle!

Na NRM 2014 stacja K.I.SAMEN po raz pierwszy pokazała swoją nową szatę graficzną: na ulotkach, plakatach, wizytówkach… W niedalekiej przyszłości pojawi się ona również na nowej stronie internetowej. Szata ta doskonale koresponduje z wartościami jakie wyznaje stacja, a mianowicie: otwartość, przejrzystość, racjonalność, wolność, tradycja i pasja!

Pierwszy dzień był dniem prezentacji grup hodowlanych. Stację K.I.SAMEN reprezentowały krowy po buhaju NORWIN (przed południem) i MALANDO (po południu).

Córki buhaja NORWIN to cztery krowy po 3 ocieleniu i jedna po 2 ocieleniu. Pokazały one do czego NORWIN jest zdolny! Były to silne, z doskonałą ramą zwierzęta, o mocnych nogach i świetnie zbudowanych, szerokich wymionach. Norwin pokazał jak ogromny jest postęp jego córek od pierwszej do późniejszych laktacji. Średnio w 3 laktacji dają one 11 275 litrów mleka z 4,17% tłuszczu i 3,53% białka! To co również rzuca się w oczy to ich znakomita płodność! Komentarz w czasopiśmie Boerderij brzmiał: „Norwin to buhaj, który ma średnie wyniki na papierze ale jego pięć czerwono- i czarno-białych córek zrobiło duże wrażenie. Mają mocny grzbiet, głęboką kłodę. Wymiona są bardzo dobrze zbudowane i zawieszone.” W podobnym tonie brzmiał komentarz sędziego, który wypowiedział legendarne słowa: „Zanim zacznę, chcę usłyszeć duże brawa dla tej fenomenalnej stawki od całej widowni!”. Następnie pochwalił znakomite połączenie bogactwa mleka z doskonałym eksterierem. „To są krowy, które wiedzą w jakim kierunku iść!” Lepszej nagrody nie można oczekiwać!
Po południu  odbyła się prezentacja córek buhaja MALANDO. Były to same młode krowy. Wszyscy zgodzili się co do jednego - to był znakomity debiut! Zwierzęta były bardzo wyrównane, długie, z wysoko zawieszonymi wymionami. Zarówno wymiona, jak i nogi zachwycały znakomitą budową. Do tego dochodzi piękna produkcja mleka o wysokiej zawartości suchej masy. Komentarz w Boerderij: „Syn Gogo - MALANDO pokazał silne córki o długiej i szerokiej kłodzie. Mimo iż nie daje on największych krów to są one bardzo prawidłowo zbudowane, o suchych wymionach i silnych nogach. Znakomity debiut!”

Również koszulki z naszym buhajem Norwin cieszyły się dużym powodzeniem, o czym mówią same zdjęcia!

 

Pod koniec pierwszego dnia na stadionie PEC Zwolle odbyła się zabawa zorganizowana przez stację K.I.SAMEN „4 Samen Feest”. Zabawę poprowadził zespół Nieto Bandidos. Jeden z uczestników scharakteryzował atmosferę tak: "Wstęp za 10 euro ale zabawa za 1000!"


Na deser, drugiego dnia NRM 2014, był  piękny sukces farmy mlecznej Grashoek.

Grashoek Maria 4 – córka buhaja Warsteiner, została wice-czempionką w starszej klasie czerwono-białych krów! Fantastyczne osiągnięcie!

Innym ważnym osiągnięciem było wysokie, trzecie miejsce w klasie średniej krowy Grashoek Blutchen 51 (córka Norwina). Na miejscu 4 w klasie średniej krów czerwono-białych uplasowała się córka buhaja Burnstyn – Els 286.

Grashoek Blutchen 51 (córka buhaja Norwin)Grashoek Maria 4 (córka buhaja Warsteiner) 

Jednym słowem – To był bardzo dobry NRM!

Copyright © Kisamen, wszelkie prawa zastrzeżone

web design: www.corsario.pl