Malki, Sentaro i Clyde - doskonałe buhaje z rodziny BIG ANNA JACOBA

K.I.SAMEN od samego początku opiera swój wybór buhajów kierując się głównie rodziną krów. Stacja szuka mocnych, sprawdzonych rodzin krów o dobrym poziomie produkcji, bezproblemowych w utrzymaniu i długowiecznych. Jedną z takich wyróżniających się rodzin jest rodzina ANNA JACOBA państwa Knoef z miejscowości Geesteren.

Big Anna Jacoba 71Krową-założycielką rodziny Anna Jacoba było cielę w 100% rasy fryzyjskiej po buhaju Jonicaan 187. Po tej jałóweczce i buhaju HF – Top Brans urodziło się cielę, które zajęło szczególne miejsce w sercu państwa Knoef. Była to krowa Big Anna Jacoba 71 (VG 88), która jako pierwsza w ich oborze przekroczyła 150 tys. kg mleka i 10 tys. kg suchej masy w mleku. Została również matką doskonałego potomstwa. Z buhajem Sunny Boy dała córkę, która wyprodukowała ponad 170 tys. kg mleka, a z buhajem F-16 takie córki jak Big Anna Jacoba 97 i Big Anna Jacoba 73. Obie zostały sklasyfikowane na 88 punktów. Wydajność życiowa Big Anna Jacoba 97 to ponad 100 tys. kg mleka, a Big Anna Jacoba 73 ponad 170 tys. kg mleka.


Jos Knoef o Big Anna Jacoba 97: „Właściwie krowa ta nigdy nie wyróżniała się jakoś szczególnie. Nawet jej laktacje nie były niczym szczególnym. Mimo to posiadała dwie cechy, które najbardziej ceniłem i które są widoczne w całej rodzinie. Krowy te są długowieczne i późno dojrzewające. Kiedy otrzymała nagrodę za przekroczenie 100 tys. kg mleka byłem nawet tym faktem nieco zaskoczony. Niestety wkrótce urodziła bliźniaki i dostała ostrego zapalenia macicy. Jestem przekonany, że gdyby nie to, bez problemu produkowałaby mleko dalej.” Pozostała po niej między innymi krowa Big Anna Jacoba 106 (po buhaju Leroy Abrian), która wydała na świat dwie zasłużone dla hodowli córki. Jedna z nich Big Anna Jacoba 19 (po buhaju Big Winner) została sklasyfikowana na 88 punktów i wyprodukowała w ciągu 5 laktacji 76 616 litrów mleka z zawartością tłuszczu 4,45% i białka 3,84%.

Big Anna Jacoba 115Druga córka to krowa po buhaju Jorryn – Big Anna Jacoba 115. Jos Knoef uważa, że jest to krowa, która posiada wszystko czego szuka nowoczesny hodowca bydła mlecznego. „Nie jest ona ekstremalnie duża ale jest bardzo dobrze zbudowana. Wszystko jest na właściwym miejscu, jest proporcjonalnie zbudowana, późno dojrzewająca i długowieczna jak reszta rodziny, z której pochodzi. Byłem bardzo szczęśliwy kiedy specjaliści związani z hodowlą bydła wykazali nią zainteresowanie, gdyż pochodzi z rodziny, z której wywodzą się moje najlepsze krowy. Ta wyróżnia się nawet wśród nich. Jest to fantastyczna krowa zarówno do hodowli, jak i użytkowania.” Big Anna Jacoba 115 nie tylko bezproblemowo produkuje mleko ale wyróżnia się też swoim eksterierem, co udowodniła na wystawie NRM w 2014 roku. Obecnie jej produkcja to ok. 85 000 litrów mleka (5 laktacji) ze średnią zawartością tłuszczu 4,63% i białka 3,93%. Jej laktacje są długie ponieważ pozyskuje się od niej zarodki. W przeliczeniu na laktację 305-dniową średnia mleka to 13 034 kg mleka, 4,39% tłuszczu i 3,75% białka, co dało ocenę 110 punktów.


Każda z córek BIG ANNA JACOBA 115 jest bardzo dobra. Jedna po buhaju Shogun i pełna siostra buhaja ze stacji K.I.SAMEN Big Sentaro została wyceniona za laktacje na 114 punktów, druga po buhaju Olympic na 110 punktów. Również jej synowie są bardzo cenionymi reproduktorami i zasłużyli się w hodowli bydła HF. Obecnie stacja K.I.SAMEN posiada w ofercie nasienie jej trzech doskonałych synów: buhaja Malki, Sentaro i od niedawna Clyde.

MALKI  NL 740466834 SENTARO NL 927185899 CLYDE NL 762070183

Copyright © Kisamen, wszelkie prawa zastrzeżone

web design: www.corsario.pl