Els 286

Na styczniowej wystawie HHH w Zwolle stacja K.I.SAMEN zaprezentowała krowę Els 286 – córkę buhaja BURNSTYN.

Els 286 jest krową, która z biegiem lat stawała się coraz lepsza, co od samego początku zostało skrupulatnie udokumentowane.

W 2012 roku stacja K.I.SAMEN b.v. poszukiwała krów po buhaju Burnstyn, które mogłyby zostać zaprezentowane na wystawie hodowlanej. W oborze rodziny Arendsen-Raedt w Barchem stacja znalazła młodą, atrakcyjną krowę o olbrzymim potencjale hodowlanym, która doskonale nadawała się jako reprezentantka córek buhaja Burnstyn. Walory Els 286 docenił również sędzia. Els 286 otrzymała od niego najwyższą ocenę w grupie młodych krów: 89 punktów za ogólny wygląd. Niektóre krowy posiadają w sobie to „coś” co sprawia, że zachwycają na wystawach. Do nich należy również Els 286.

 

Właściciel H.J.J.B. Arendsen-Raedt  o Els 286:

- jest krową, która wyróżnia się tym, że niczym się nie wyróżnia (jest bezproblemowa, łatwo się cieli, zaciela się za pierwszym razem, nie choruje, łatwo produkuje mleko)

- jej wydajności mleczne w laktacjach są bardzo wysokie

Ponad to:

- posiada doskonale zbudowane, świetnie ustawione, bardzo mocne nogi i racice

- posiada doskonałą kłodę o wyśmienitej szerokości i głębokości

- mleko z bardzo wysoką zawartością procentową tłuszczu i białka  (5.32% tłuszczu i 3.90% białka)

- doskonale nadaje się do doju automatycznego  – nie trzeba jej do tego zachęcać

 

Els 286 brała udział w wielu wystawach hodowlanych i za każdym razem odnosiła sukces. Jako krowa po trzecim wycieleniu otrzymała zasłużoną ocenę Excellent oraz została wyceniona na 91 punktów.

Els 286 - po 3 wycieleniu

W styczniu 2018 roku jako krowa po 5 wycieleniu wzięła udział w prestiżowej wystawie HHH w Zwolle, na której została wiceczempionką!

Els 286 na wystawie HH w Zwolle (2018)


Kilka tygodniu po wystawie HHH w Zwolle została ponownie wzięta pod ocenę i otrzymała za całokształt 93 punkty! Taką punktację ma tylko kilka krów w Holandii!

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy Państwu zaoferować nasienie buhaja Burnstyn, po którym rodzi się takie wspaniałe potomstwo.

Copyright © Kisamen, wszelkie prawa zastrzeżone

web design: www.corsario.pl