Aktualności

Triumf w Brnie!


2015-07-16

Na ostatniej wystawie, która odbyła się w Republice Czeskiej w Brnie, triumfowała stacja K.I.SAMEN. Krowy na wystawę wybrano z regionu Domazlice, w którym stacja K.I.SAMEN intensywnie działa i co dwa lata organizuje pokazy w Mrakovie. Tym razem na wystawę w Brnie wybrano cztery przedstawicielki odmiany czerwono-białej HF. I uplasowały się one na czterech pierwszych miejscach!

Czempionką została córka buhaja Thunder WThundra. Córki tego buhaja charakteryzują się wysoką produkcją mleczną o wysokiej zawartości suchej masy w mleku (średnio 3,50% białka).

Thundra - córka buahja Thunder W

Bela - córka buhaja AbelWiceczempionką została córka buhaja AbelBela. Jest to doskonała krowa w trzeciej laktacji. Abel (Kian x Lentini) to buhaj, którego córki zachwycają świetną produkcją i bardzo dobrym eksterierem. Udowadniają, że w praktyce są o wiele lepsze niż na wycenie papierowej. Hodowcy z Holandii, Niemczech, Czech, Polski i Kanady, którzy w swoim stadzie używali Abla, są zachwyceni rezultatami i ponownie zamawiają jego nasienie…

Obie krowy są własnością farmy AGRO Stankov z regionu Domazlice. Ferma ta od wielu lat ściśle współpracuje ze stacją K.I.SAMEN, obecnie posiada około 750 krów o produkcji ponad 8500 kg mleka.

Więcej

Gerbert o genomice


2015-06-26

Poniżej prezentujemy tłumaczenie artykułu opublikowanego w kwietniu tego roku w czasopiśmie „Holstein International Plus”. Gerbert Engelen (współwłaściciel stacji unasieniania K.I.SAMEN) odpowiedział na trzy najbardziej palące kwestie.

Henry Cooper, Rouveen (Holandia): „Czy K.I.SAMEN będzie kiedykolwiek korzystać z selekcji genomowej? Czy też pozostanie przeciwne, mimo zwiększenia jej niezawodności?”

Gerbert Engelen: "Selekcja genomowa stała się zbieraniną różnych badań. Stacja K.I.SAMEN pozwoliła sobie jednak zbadać wszystkie możliwe do zbadania genomowo cechy. Stacja od początku była zachwycona  tym, że jest możliwość przebadania buhajów w kierunku rodzaju kappa-kazeiny, recesywnego genu czerwonego umaszczenia czy też beta-kazeiny A2A2.  K.I.SAMEN było też zawsze chętne do przeprowadzania testów genetycznych na nosicielstwo genu recesywnego takich chorób jak BLAD, CVM i Brachyspina, aby w ten sposób zmniejszyć zasięg ich występowania w populacji. Buhaje, które posiadają którąś z tych wad genetycznych nie są dopuszczane do rozrodu w stacji K.I.SAMEN. Jeśli jednak chodzi o selekcję genomową jako narzędzie marketingowe w handlu to K.I.SAMEN jest temu przeciwne. W ten sposób można sprzedać wiele marzeń ale jest to najczęściej oszustwo. K.I.SAMEN korzysta z badań genomowych ale tylko tych potwierdzonych, a nie na oczekiwaniach. Niezawodność jest coraz wyższa  ale wiedza jaką daje coraz uboższa. W tym sensie, że brakuje wielu konkretnych informacji: matki buhajów genomowych nie dają jeszcze mleka, buhaj nie ma również córek w laktacji. Wszystko wyliczane jest papierowo, a poprawność tego jest bardzo niska. K.I.SAMEN śledzi oczywiście wszystkie nowe techniki i próbuje na podstawie przeszłości (i teraźniejszości) wyciągać wnioski. Co tworzy postęp hodowlany? Jest to zmienność. Bez zmienności nie jest możliwy postęp.

Więcej

Krowy hodowlane HF


2015-06-12

Mamy przyjemność poinformować, że firma K.I.SAMEN posiada w sprzedaży doskonałe krowy hodowlane rasy holsztyńsko-fryzyjskiej HF o doskonałym pochodzeniu.

Krowy są bardzo dobre pokrojowo, o mocnych, zdrowych nogach i wymionach, wyselekcjonowane do dalszej hodowli. Pochodzą z obory wolnostanowiskowej, są bezrogie, zadbane. Średnia wydajność stada to prawie 11 tys. kg mleka.  Pełna dokumentacja hodowlana i weterynaryjna. Jest możliwość samodzielnego wyboru krów ze stada.

Sztuki warte polecenia!

 

Pierwsze potomstwo po Binksboyu już w Polsce!


2015-06-08

Mamy niezwykłą satysfakcję poinformować, że w Polsce jest już pierwsze potomstwo po naszym buhaju BINKSBOY rasy Brahman. Hodowczynią jest pani Paulina Bogusz z miejscowości Worgule (woj. podlaskie). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów hodowlanych!


XXI Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Sielinku


2015-06-05

W dniach 30-31 maja 2015 roku wzięliśmy udział w XXI Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych organizowanej przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Wystawa odbyła się w Sielinku w gminie Opalenica i była połączona z dwoma innymi imprezami: Zielone Agro Show oraz Polskie Zboża 2105.

Stoisko K.I.SAMEN Polska Sp. z o.o. cieszyło się dużym zainteresowaniem za względu na kompleksową ofertę. Hodowcy mieli możliwość nie tylko zapoznać się z ofertą najlepszych obecnie buhajów holenderskiej stacji K.I. SAMEN, ale również zobaczyć i w pełni poznać walory oferowanych przez firmę poideł dla cieląt zaopatrzonych w rewelacyjne smoczki Peach Teats.

Smoczki Peach Teats i poidła StallionWszystko gotowe na rozpoczęcie wystawy

Nasz Przedstawiciel Regionalny Sławomir Kura wyjaśnia działanie smoczków

Przedłużamy konkurs fotograficzny!


2015-05-04

Informujemy, że konkurs fotograficzny "K.I.SAMEN okiem nowoczesnego hodowcy" został przedłużony do 31.05.2015 roku. Mają więc Państwo jeszcze szansę wygrać mrożone nasienie  buhajów z naszej oferty!

Zachęcamy do zrobienia i przesłania zdjęć krów i jałówek po naszych buhajach! Pokażmy jakie mamy zwierzęta!

Z nadesłanych zdjęć wybierzemy najlepsze i opublikujemy je w galerii na naszej stronie internetowej. Zwycięzca konkursu otrzyma 10 porcji nasienia buhaja, którego sobie wybierze z naszej oferty.

Warunkiem publikacji zdjęć jest przesłanie zgody na ich publikację przez stację K.I.SAMEN Polska. Każde zdjęcie powinno być obowiązkowo opatrzone krótkim opisem: nazwa i numer krowy/jałówki, imię i nazwisko hodowcy wraz z miejscowością, informacja po jakim buhaju jest zwierzę, ewentualnie uwagi hodowcy.


Copyright © Kisamen, wszelkie prawa zastrzeżone

web design: www.corsario.pl