Aktualności

Promocja rodzinna!


2017-11-16

Ashburton NL712321327Wychodząc naprzeciw naszym klientom stacja K.I.SAMEN przygotowała pakiet promocyjny składający się z trzech buhajów. W skład pakietu wchodzi 10 porcji nasienia buhaja ASHBURTON NL712321327 i 10 porcji nasienia buhaja REWARD NL391104819 (oba buhaje wywodzą się ze znakomitej rodziny krów DIRNDEL) oraz 10 porcji gratis nasienia buhaja MANIAC NL422179520. Cena za pakiet 1200 zł netto.

Więcej

ASHBURTON pokazał swoją klasę!


2017-11-13

W ostatnim tygodniu października odbyła się kolejna edycja znanej na świecie wystawy hodowlanej w niemieckim Hardenberg. Na wystawie zaprezentowała się stawka córek po buhaju ASHBURTON, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności i dużą aprobatą sędziów. Córki Ashburtona to krowy mocno zbudowane, o doskonale zbudowanych, silnych nogach i racicach. Krowy charakteryzują się bardzo dużą produkcją mleczną, co nie przeszkadza im zachować kondycji na bardzo dobrym poziomie. Są przy tym  łatwe i bezproblemowe w utrzymaniu.

Stawka córek buhaja ASHBURTON na wystawie w Hardenberg 2017

Jedna obora, jeden buhaj i .... 45 córek!


2017-10-13

W południowo-zachodniej części Holandii swoje stado bydła mlecznego prowadzi rodzina Bierings, która w oborze posiada obecnie 45 córek buhaja BIG MALKI! Poniżej udostępniamy nagranie z obory.

Widać wyraźnie, że córki Big Malki’ego wraz z wiekiem stają się coraz lepsze. Pierwsze trzy krowy na nagraniu wycieliły się po raz drugi i bezsprzecznie dowiodły swojej wartości. Ponad to należy zauważyć, że pokazane krowy pochodzą z różnych rodzin. Ich wysoka jakość i wyrównanie dowodzą więc, że jest to zasługą ich ojca – buhaja BIG MALKI.

Ashburton - buhaj, któremu można zaufać!


2017-10-13

AshburtonMamy przyjemność poinformować, że w listopadzie podczas wystawy w Hardenberg stacja K.I.SAMEN zaprezentuje stawkę córek buhaja ASHBURTON.

Ashburton to syn buhaja Maik, który posiada wiele cech bardzo poszukiwanych przez hodowców bydła mlecznego. Córki Ashburtona są ładnie wyważone, nie za duże, szerokie w kłodzie. Wymiona wzorcowo zbudowane, mocne, dobrze zawieszone. Na uwagę zasługuje również ich płynny, swobodny sposób poruszania się. Nogi córek Ashburton’a są nieco bardziej kątowane niż przeciętnie i jest to obecnie cecha przez hodowców pożądana. Krowy po pierwszym i drugim wycieleniu osiągają bardzo wysokie wydajności mleczne, zachowując przy tym odpowiednie umięśnienie. Poza tym odznaczają się ponadprzeciętną płodnością oraz bardzo niskim poziomem komórek somatycznych w mleku.


Grashoek Frida 81 - córka Ashburton, właściciel: Melkveebedrijf Grashoek b.v., Grashoek Wietske 145 - córka Ashburton, właściciel: Mts. P.C. & A.G.M. Sinnige-v.d. Wolfshaar, Appelscha

Praca


2017-10-10

Poszukujemy osób do pracy w charakterze

Doradcy Hodowlanego, inseminatorów i lekarzy weterynarii

na terenie całej Polski

Więcej

Praktyczny Indeks Długowieczności - dane z października 2017


2017-10-06

W tabeli obok zostały opublikowane wartości NVO buhajów, które mają ponad 100 córek w jednej grupie laktacyjnej. Co oznaczają te liczby i co można z nich wywnioskować? Trzy lata po pierwszym wycieleniu żyje w Holandii średnio 59 krów ze 100, które weszły w produkcję. W przypadku buhaja MAIK ze stacji K.I.SAMEN - po trzech latach od pierwszego wycielenia żyje aż 76 krów! Oznacza to o 20 krów więcej niż średnia populacji. W Holandii po 5 latach po pierwszym wycieleniu ze 100 krów żyje tylko 26. Po buhaju SHOGUN po 5 latach żyje jeszcze 48 córek - to więcej o 22 sztuki, a w ujęciu procentowym to aż ponad 60% więcej krów!

Jeśli chodzi o liczbę żyjących córek w poszczególnych przedziałach to nie ma lepszych buhajów po O-MANie niż SHOGUN (numer 1) oraz MANIAC (numer 2).  Z kolei MAIK jest najlepszym synem Mascola.

Średnio z buhajów ze stacji K.I. SAMEN, które są ujęte w tabeli, trzy lata po pierwszym wycieleniu żyje jeszcze 67% krów. Jest to o 8% więcej niż średnia holenderska. Po pięciu latach po pierwszym wycieleniu na holenderskich farmach średnio żyje jeszcze 28% krów, podczas gdy po bykach K.I. SAMEN 36% krów. Oznacza to o 8% więcej niż średnia holenderska. Tempo rotacji krów po buhajach ze stacji K.I. SAMEN jest więc niższe, a wydajność życiowa krowy wyższa. Ten sukces stacji K.I.SAMEN zależy od doskonałego dobrania rodzin krów z naciskiem na długi okres ich użytkowania. Wartości dla innych buhajów można znaleźć w tabeli obok.

Więcej

DIRNDEL - wyróżniająca się rodzina krów!


2017-08-11

K.I.SAMEN od samego początku opiera swój wybór buhajów kierując się głównie rodziną krów. Stacja szuka mocnych, sprawdzonych rodzin krów o dobrym poziomie produkcji, bezproblemowych w utrzymaniu i długowiecznych. Jedną z takich wyróżniających się rodzin jest rodzina DIRNDEL.

Krowy z rodziny Dirndel, zachwycają bardzo wysokimi wydajnościami mlecznymi, a mleko cechuje się wysoką zawartością białka. Dodatkowo są one piękne pokrojowo. W rodzinie tej znajduje się aż 6 generacji krów wycenionych na oceną VG lub EX. Na szczególną uwagę zasługuje również długi okres użytkowania krów – rodzina Dirndel posiada 5 generacji krów, które bez wyjątku ukończyły przynajmniej 6 laktacji.

Dirndel 24Ashburton NL712321327  - wnuk Dirndel 24

Najbardziej znaną i cenioną krową z tej rodziny jest Dirndel 24. Jest ona córką buhaja Advance NL192979001 należącego do stacji K.I.SAMEN. Dirndel 24 jest matką innego znakomitego buhaja ze stacji K.I.SAMEN – Black Velvet NL737919394, półsiostrą buhaja Santana NL379401837 i babką buhaja Ashburton NL712321327.

Więcej

Copyright © Kisamen, wszelkie prawa zastrzeżone

web design: www.corsario.pl