Wycena tylko konwencjonalna.

To co widzisz, to możesz mieć.

Każdy buhaj posiada setki ocenionych córek, co daje pełny obraz jego możliwości w praktyce, a nie na papierze.

Witamy

Reprezentujemy i jesteśmy wyłącznym importerem materiału genetycznego holenderskiej stacji K.I.SAMEN b.v. Oferujemy mrożone nasienie najlepszych światowych buhajów różnych ras. Na naszej stronie znajdą Państwo informacje o naszej aktualnej ofercie, formularz zamówienia, ciekawe artykuły i aktualności ze świata hodowlanego. Zapraszamy również na stronę  FACEBOOK .

Na stronie i w katalogach wycena buhajów jest przedstawiana na bazach:

  • - baza HF czarno-biały: zwierzęta, które posiadają więcej niż 50% genów rasy HF odmiany czarno-białej

- baza HF czerwono-biały: zwierzęta, które posiadają więcej niż 50% genów rasy HF odmiany czerwono-białej, czerwonego bydła mlecznego, Guernsey, Angler, Brown Swiss, Jersey, Montbéliarde, Normande i mlecznego Shorthorn

- baza Belgijska Niebieska: zwierzęta, które posiadają więcej niż 50% genów rasy Belgijskiej Niebieskiej lub genów  ras wschodnio-flandryjskich  (West Flanders Meat)

- baza Local: zwierzęta wszystkich pozostałych ras między innymi: lokalne holenderskie i flamandzkie rasy (MRI, rasa fryzyjska FH, Groninger Blaarkop), inne podwójnie użytkowe rasy (np. Simentaler), inne rasy mięsne (np. Limousine, Blonde d'Aquitaine)

Zapraszamy rownież na stronę  SKLEP  Można tam zamówić nasienie interesującego Państwa buhaja online.


UWAGA! Wszystkie podane na stronie ceny są cenami netto (należy do nich doliczyć 8% podatku VAT).

Top lista buhajów

Aktualności

2023-12-21

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku 2024!

2023-11-07

Praktyczne podejście do hodowli z zastosowaniem systemu aAa

Janna 156 - córka buhaja ToborNa czym polega praktyczne podejście do hodowli? Przede wszystkim należy się mocno przyglądać krowie i tak dobierać buhaje, aby w stadzie zapewnić pewną zmienność. Nie oznacza to jednak, że należy wybierać buhaje z najwyższymi indeksami. Hodowla to nie suma wartości hodowlanych! Wybierać trzeba buhaje, które sprawdziły się w praktyce, i które zapewniają poprawę w następnym pokoleniu. W ten sposób możliwe jest zbudowanie bezproblemowego, zdrowego stada z krowami o długiej żywotności i wysokiej wydajności życiowej.

Od wielu lat bardzo pomocny okazuje się system opierający się na systemie potrójnego A (aAa), który opisuje główne cechy budowy ciała i szkieletu krów i byków. Cechy te są podzielone na sześć typów. Cechy 1-6 i związane z tym pojęcia nie przedstawiają żadnej oceny zwierzęcia tylko są opisem budowy ciała zwierzęcia i szkieletu. Zwierzęta z identycznym aAa mogą więc być całkiem różnej jakości.

Każdy buhaj ma przyporządkowane 3 (ewentualnie 6) najmocniej go reprezentujące kody. Inaczej jest u krów, bo w przeciwieństwie do buhajów, te trzy kody informują jakich cech im brakuje. Np. krowie z kodem 561 brakuje w pierwszej linii „Smooth”, w drugiej „Style”, a w trzeciej „Dairy”. Do tej krowy najlepiej pasowałby byk z kodem 561 ponieważ on posiada te cechy. Wtedy, zgodnie z definicją systemu potrójnego A, oba zwierzęta byłyby dopasowane do siebie w 100%.

Więcej

Copyright © Kisamen, wszelkie prawa zastrzeżone

web design: www.corsario.pl